Koně...Ustájení...Výcvik...Fotogalerie...Výsledky...Kontakt...

Pozor, změna telefonního čísla !!!

+420731167153


Sherly odjel na Slovensko

Třetí potomek klisny Sarah,  Sherly má novou majitelku MVDr. Evu Cykrtovou. 8 prosince 2009 jsme ráno naložili Sherlyho a vyrazili na dlouhou cestu do slovenského Šamorína, kde na Sherlyho čekal nový domov.Sherly se po cestě choval velmi dobře a v nové stáji se rychle aklimatizoval. My  jsme zašli na  oběd  a  taky  jsme se zajely podívat na okolní krajinu kolem Dunaje  která se ten den  stala Sherlyho novým domovem.  Rozloučili jsme se ještě ze Sherlym a vyrazili jsme domů. Děkujeme Evě za vřelé přijetí a přejeme jí i Sherlymu hodně štěstí.


Amy

21 listopadu 2009 se naše stádečko rozrostlo o novou Qh kobylku Amy Joy Lady. Máme z ní hroznou radost. A doufáme  že se jí u nás bude líbit.

                                                                       


Hubert na ranči Hidalgo

14.listopadu 2009 jsme vyrazili na blízký ranč Hidalgo , kde se konala Hubertova jízda. Jela  jsem já s Dakym ,  p. Jaruška Šimková s Jurášem , Míša s Aishou a Jaromír Šimek s Magí , který tam měl mimochodem důležitý úkol.  Jaromír byl zvolen  Mástrem rychlého lotu. Takže o zábavu bylo postaráno.  Počasí nám přálo, bylo krásně slunečno a  z ranče jsme odjížděli skoro po tmě. Děkujeme pořadatelům za příjemně strávený den.


Sarah má nové majitelé

V říjnu 2009 klisna Sarah změnila majitele. Její novou majitelkou se stala paní Jana De Luca. Její dcera Laura zná Šáru už dlouho a jezdí na ní už více než rok. Sarah nadále zůstává u nás ve stáji a na jaře se budeme těšit na jejího dalšího potomka. Novým majitelům gratulujeme a věřím , že jim Šára bude dělat samou radost.


Babská jízda na Svojanov

30 října 2009 jsme se vydaly s koníkama na Hrad Svojanov. Byly jsme samé baby, teda až na zvířecí osazenstvo . Já , Iva , Hanka , Míša a Bětka. Vyrazily jsme kolem 11 hod. cestou necestou až na Hrad. Tam jsme bohužel zjistily, že restaurace je zavřená. Všichni jsme měly hlad a trochu tepla by nám taky neuškodilo. Naštěstí za náma dorazil Štěpán ,který nás zachránil a dovezl do blízké restaurace , kde jsme si daly oběd a trochu se ohřály . Na zpáteční cestě koníci mazali domů. Hanka měla radši zavřené oči , aby to neviděla. Dojely jsme v pořádku příjemně unaveny. Tak doufám  že to někdy zase zopakujem.


Dantýskova jízda

Jako skoro každoročně jsme se 24 října 2009 vydali na Dantýskovu jízdu k našim kamarádům do JK Dantes Moravská Chrástová. Jedná se o vyjížďku krásnou krajinou s několika přírodními skoky. Dorazili jsme s koníkama přívěsem ve složení já Daký , Hanka Dárley, Míša Aisha a Bětka s Vanilkou.  Vyjížďku jsme si užily ,Bětka  měla zaručeně nejrychlejšího koně a v té rychlosti jsme ani neslyšely Hanku , která nechtěla rychle cválat.Řekla nám to až nahoře a to už bylo pozdě.Po dojezdu jsme se nadlábly výborným gulášem a taky všema možnýma sladkostma . Děkujeme  rodině Veselé ,která tuto akci pořádá, za vřelé přijetí a příjemné pohoštění. Více o Dantýskově jízdě na www.jkdantes.webzdarma.cz


Veřejný trénink Suchá

17 října 2009 Bětka a  Vanilka vyrazily opět na VT  na Suchou. Tentokrát už se trénovalo v hale.Bětka jela  opět  soutěž o výšce 70-80 cm, kde se umístila na 3 místě. A potom ještě startovala v parkuru  90-100 cm,  kde bohužel jednou shodily. Byl to velice pěkný výsledek a také zúročení dosavadní práce. V příštím roce budou holky určitě pokračovat.


Závody Radiměř

10 října 2009 jsme u nás uspořádali malé změření sil všech našich příznivců. Akce byla šitá opravdu horkou jehlou a počasí nám taky zrovna nepřálo. Po vydatném suchu přišel první den deště, nikoho to však neodradilo a všichni jsme se sešli odpoledne na jízdárně. Dokonce přišlo i pár diváků. Rozhodčím se stal Štěpán, který se mnou jezdí na  všechny závody, takže už to má trochu v oku. Plánky na disciplíny se rozdávali den dopředu a také jsme den  dopředu trénovali konkrétní  úlohy. První se jel western horsemanship. Úlohu jsem připravovala já a nebyla vůbec jednoduchá. A dopadlo to takto: 1.Hanka Peštuková s Dárleyem  2. Bětka Bečková s Countess Bounty  3.Laura De Luca se Sarah  4.Iva Bečková s Vanilkou  5. Míša Doleželová se Sydny a 6. Jaromír Šimek s Magical Quenn.

Western plesuru se jel jako druhý jelikož máme pro tolik koní malé kolbiště rozdělili jsme se na dvě skupiny,s nástupem středem Štěpán měl co dělat ,aby to vyhodnotil. Ale vyhodnotil. 1.místo  Míša se Sydny , 2. místo  Hanka a Darley , 3. místo Bětka s Countess Bounty ,  4. místo Laura se Sarah , 5. místo Jaromír s Magi a 6. Místo Iva s Vanilkou.

Trail připravil Štěpán a byl to  oříšek ,co taky jiného od Štěpána čekat.Ten se s náma nemazlí.Ale zvládli všichni. V pořadí 1.   Bětka s Countess Bounty , 2. Hanka a Darley , 3. Laura se Sarah , 4. Jaromír s Magi  5. Míša se Sydny , 6. Iva a Vanilka.

Klíčová dírka jízda na čas. Tady mezi sebou bojovaly  Aisha s Vanilkou. A jak to dopadlo? 1.Míša a Aisha , 2. Bětka a Vanilka , 3. Barča Jansová se Sydny , 4. Jaromír s Magi , 5.Denisa Jansová se Sydny  a 6. Vladimír Jansa také se Sydny.

Taky jsme měly židličkovou, ale neměli jsme židle tak jsme z toho udělali kuželkovou a místo židlí jsme měli kužely. Vítěz Jaromír s Magi , 2. Bětka Vanilka 3. Barča Sydny. To byla závěrečná soutěž dne.

Po ní jsme se odebrali  k posezení , k teplému guláši , buchtám a koláčům. A dali jsme se do vyhlašování umístění. Zvláštní poděkování patří Dankovi Jansovi ,který  s námi ten den nemohl být , protože musel být v práci, připravil pro nás  krásné ceny v podobě podkov. Moc děkujeme. Den končil pozdě večer. Děkujem všem nadšencům a samozřejmě koním, že pro nás pracovali. A příští rok se doufám zase sejdeme.


Veřejný trénink Suchá

3.října 2009 jsme vyrazili s Bětkou a Vanilkou na VT do Suché u Litomyšle. Parkůr se jel na venkovním kolbišti , tak si to Vanilka náležitě užívala. Bětka startovala v soutěži  70 -80 cm, kde získala krásné 1 místo obrovská gratulace. Další soutěž 90- 100cm bohužel  získala 4 trestné body.Více na Bětčiných stránkách.


Mistrovství repubiky Western riding clubu 2009

Víkend 19 a 20 září 2009 patřil MČRD ,které se tento rok konalo v Koryčanech. Všechny nakazila přátelská atmosféra, která v Koryčanech srší ze všech stran. Jezdci z celé republiky se sjeli, aby změřili síly v posledním závodě v roce 2009. My  jsme vyrazili s Bounty, poprvé na akci takového rázu. Závody byly dvoudenní  v sobotu se bojovalo o to dostat se do desítky nejlepších, to se nám povedlo ve všech třech disciplínach.   V neděli už se jelo naostro o tituly. Od rána už bylo jasné, že Bounty ,která  nocovala v Koryčanech se neprobudila do zrovna příjemné nálady. A na jejich výkonech to bylo bohužel znát ale snažily jsme se bojovat.Ve Western horsmanshipu jsme obsadili  7 místo, ve western plesuru také 7 místo a v trailu ,který mě teda hodně mrzel 9 místo.Bounty byla ten den hodně unavená. Kompetní výsledky a nové mistry republiky  najdete na www.wrc.cz .

                                            


CZQHA Show Koryčany

13 září 2009 jsme úplně neplánovaně a na  poslední chvíli jely do Koryčan  na Qh Show . Startovaly jsme v All Brets třídách tzn. otevřená i pro jiná plemena než Qh. I když Bounty je Qh. Neměly jsme patřičné doklady . Brali jsme to spíše tréninkově a taky tam byly zahraniční rozhodčí . Trail se jel první  body nám stačili na 2 místo. West. Horsemanship jsem startovala jako první bohužel jsem si omylem vitiskla jiný plánek a když sem šla do kolbiště tak jsem to zjistila,takže jsem trochu zazmatkovala i přes to, to bylo 2 místo. A pleasure 3 místo.Bounty byla ten den v pohodě, ale já jsem dělala zmatky jak se dalo. Koryčany jsou super přátelské takže k tomu asi není co dodat.


Toricon Černovodský pohár

22 srpna 2009 jsme vyrazili na závody typu B do Černé vody. Jely jsme do pro nás známého prosředí , na tyto závody jezdíme každý rok. Je tam krásné prostředí a přátelská atmosféra. Startovala jsem s Bounty. Western Pleasure senior jsme zajely na 2 místo. Western horsmanship  se nám povedl  na první místo a Trail ,který byl opravdu dost složitý už jen si ho zapamatovat se nám povedl  táké na  1 místo. Počasí nám na trail moc nepřálo pršelo a to dost , tak jsme hned po vyhlášení spěchaly naložit Bounty. A hlasatel nás ještě zavolal zpátky, protože jsme ještě ke všemu vyhrály All Around Schampiona dne. Což mě moc potěšilo ,protože loni jsme  s Bounty tuhle cenu také získali. Bounty byla ten den moc pochválená , pracovala opravdu moc dobře, měla jsem z ní obrovskou radost.

                                              


JuJu závody Kiki ranch Březina

4 července 2009  jsme vyrazili na zkušenou na KiKi ranch kde se konaly westernové  závody. Naši stáj zastupovali  Jaromír Šimek Magical Quinn a Bětka Bečková Vanora. Byla to jejich premiéra. Pilně jsme trénovali ale závody to je vždycky něco jiného.  První disciplína byla Western Horsemanship začátečníci, tuto soutěž jel Jaromír i Bětka, konkurence byla veliká  a v téhle soutěži se nikdo z naší stáje neumístil. Druhou soutěží byl  West. Horsemanship pokročilí a tam se Jaromír umístil na 3 místě a Bětka v závěsu za ním na 4 místě, hned byla lepší nálada. Poté se jel  West. Pleasure tady startoval jenom Jaromír s Magí. V soutěži startovalo kolem dvaceti koní, Jaromír se jako vždy kochal a mezi  šestku nejlepších se bohužel neprobojoval i když si myslím že na to rozhodně má. Čtvrtou soutěží byl Trail. Nebyl pro začátek vůbec jednoduchý. První překážka v couvání do kavalet všechny potrápila Járomír jí vzdal a tím se připravil o umístění, protože zbytek trailu jel  ukázkově. Škoda.  Zato Bětka měla větší výdrž a i když Vanilka není zrovna kůň pro pomalé disciplíny ,dokázala si sní poradit.  Získala krásné šesté místo což v takovém množství  koní byl opravdu výborný výsledek. Po Trailu jsme se rozloučili a vydali se na cestu domů. Gratulujem k pěkným umístěním. A snad si to někdy z opakujem. Děkujeme Jaromírovi a Bětce .

 


2.kolo Wooden Trophy 27.června 2009

V sobotu 27 června jsme vyrazili s Dačkou  do Rožnova pod Radhoštěm ,kde se konalo druhé kolo Wooden trophy. Rozhodčí byla opět Sylvia Katschker a Jaroslav Doležán. Startovaly jsme jako vždy v horsmanshipu ,trailu a opět jsme zkusily i superhors. První se jela disciplína hosmanship ve které jsme s Dačkou obsadily čtvrté místo. Na prvním místě se umístila Blanka Slavíková, druhý byl Jiří Jedlička a třetí Verča Žáková. Jako  další jsme jely superhors a moje jediné přání bylo,  zajet konečně tuhle disciplínou ,tak ,abych mohla být hodnocená. To se povedlo a ze superhorsu jsme odvezly hned první místo. To byla opravdu radost, protože tuhle disciplínu považuji za jednu z nejtěžších, ale je taky velice krásná . Druhý byl Milan Dolínek a třetí Karla Gabrielová. Poslední dopolední soutěž se jel trail .Byl velice pěkně připraven a jízda v něm byla opravdu pěkný zážitek. V téhle disciplíně jsme obsadily také čtvrté místo, třetí byla Blanka Slavíková, druhý Vašek Orlita a vítězkou této disciplíny se po právu stala Ivana Pohlová. Po obědě jsme vyrazili na cestu domu.


Dakýho první závodní zkušenosti 

Nečekaně jsme dostali e-mailem pozvánku na závody, které se pořádaly  pro začínající jezdce a začínající koně na ranči Kamenný dvůr v Jilmovém u Tišnova. Myšlenka zkusit Dakýho na prvních závodech nás nadchla, tak jsme tam 20.6.2009 vyrazili Při příjezdu na Ranč Kamenný dvůr nás velmi překvapila  hojná účast závodních dvojic, která se dnes už jen tak nevidí. Každé soutěže se účastnilo dvacet soutěžících. Dakýho jsme přihlásili do disciplín western horsemanship, Trail, Western pleasure. Ve všech disciplínách si počínal velice dobře a byli jsme s jeho výkonem velice spokojeni. Choval se velmi vyrovnaně a ukázněně. Jelikož se pravidelně účastníme soutěží typu A,B rozhodli jsme se absolvovat tyto závody jen orientačně mimo pořadí s řádným hodnocením od rozhodčího. Výsledky nám pak sdělila paní rozhodčí Jana Bílková po každé disciplíně. V horsemanshipu a pleasure by se Daky umístil na 1. místě a v Trailu díky mé chybě jsme obdrželi score 0. Udělal nám velkou radost a zároveň jsme hrdi na našeho prvního odchovance z našich stájí. Děkujeme realizačnímu teamu ranče Kamenný dvůr za příjemnou atmosféru. 


Vanilka s Bětkou na veřejném treninku ve Vendolí

Jak už jsme avizovali dne 13.6.2009 se Bětka s Vanilkou zúčastnily veřejného tréninku v parkurovém skákání ve Vendolí. Počasí bylo slunečné, ale větrné. Bětka startovala ve třech soutěžích. První soutěž 70 cm šly čistě a umístily se na šestém místě. Další soutěž byla 80 cm, kde šly také bez penalizace a umístily se na pěkném pátém místě. Jako poslední byla soutěž do 100 cm, kde už byla Vanilka trochu unavená a bylo to také znát na jejím výkonu. V základním parkuru šly čistě a v rozeskakování shodily dvě překážky. Přesto jim to stačilo na páté místo. Obě holky mi udělaly velikou radost, protože je na nich vidět veliký pokrok. Bětce moc gratulujeme k dosaženým výkonům a přejeme jí mnoho dalších sportovních výsledků.


Aktualizace stránek 2.6.2009

V prvé řadě se musíme všem našim příznivcům a návštěvníkům našich stránek omluvit za špatnou aktualizaci. Jsme si toho vědomí a pokusíme se o nápravu. 


1.kolo Wooden Trophy  30.5.2009

V sobotu 30.5.2009 jsme vyrazili na první kolo Wooden trophy do Rožnova pod Radhoštěm. Sjeli se sem jezdci a jezdkyně nejen naši, ale i  z Polska a Slovenska. Jako rozhodčí byla paní Sylvia Katschker z Rakouska společně s Jaroslavem Doležánem. Sice nás překvapilo, že účast nebyla tak hojná jako v předchozích ročnících, ale i přesto se jednalo o pěkné závody i když počasí nám moc nepřálo. Na závody jsme jeli s Dačkou , kterou  jsme přihlásily do Western Horsemanshipu open, Trailu open a do Superhorsu. Superhorse je pro nás nová disciplína, které se chceme věnovat a pro tuto sezónu se budeme pokoušet zjistit veškerá úzkalí této disciplíny. O co vlastně jde? Je to disciplína, která je složena ze čtyřech disciplín sloučených do jedné. V soutěži jsou trailové prvky ( branka, couvání a ustupování , vyvýšený skok) western riding ( čtyři letmé přeskoky) w.pleasure ( pracovní i prodloužený klus) reining ( rychlé i pomalé kruhy, spiny a sliding stop, couvání) Je to moc pěkná disciplína, ale také velmi obtížná, no snad se s ní porvem. Dačka v této disciplíně startovala letos podruhé, ale zatím se nám nedaří úlohy zajet tak, jak by se mělo, takže se prostě zatím jen učíme. Superhorse vyhrál Pavel Málek a jeho Crazy Spotted, druhé místo obsadila Eva Zelenayová a  Joe Lee Blue Eye Třetí skončil Milan Dolinek a Bryans Lysi Bar. Ve western Horsemanshipu open se nám dařilo a obsadily jsme 1. místo na 2 se umístila Blanka Slavíková s IM Not Cody Less a na třetím Marcela  Kamírová na TT Borovanda. V Trailu vyhrála Ivana Pohlová s NA Golden Queen, 2 místo bylo naše s Dačkou a třetí Woloszczuková Lucie s Fargem. Kolem dvanácté hodiny se počasí přece jen umoudřilo a svítilo i sluníčko. Na obědě jsme pěkně pokecali s Pavlem Málkem a manželi Zelenayovými a odjeli domů.


2.kolo Parameta poháru v Koryčanech 9.5.2009

V Koryčanech se 9.5. uskutečnilo druhé kolo Parameta poháru.  Na tyto závody se vždy velice těšíme, protože je zde super atmosféra a pak se také lépe závodí. Na tyto závody jsme vzali Dačku . Byla to její letošní premiéra. Rozhodči byla Jana Bílková. Startovali jsme v disciplínách Trail open, W. Horsemanship open a v superhorsu který rozsáhle rozepisujeme v článku o Wooden trophy. V trailu vyhrál  Milan Dolinek a Bryans Lysi Bar  na druhém místě Jirka Orság a Gentle Dun It King a Třetí Václav Orlita na Smart Lucky Mels a čtvrtá se umístila  Dačka. S jejím výkonem jsme  byli spokojeni. W. horsemanship vyhrála Alžběta Kroumanová na Pretty Tony Jacs druhý byl Petr Jančík na  Smoking Suny Day třetí Blanka Slavíková s IM Not Cody Less   Dačka skončila  na pátém místě , ale úlohu zajela moc pěkně, takže spokojenost.  Superhors se jel velmi pozdě večer a měli jsme toho už opravdu dost, takže naše první zkouška nedopadla moc dobře. Superhorse vyhrál Jiří Novotný a Alexis Stinger druhý byl Pavel Málek na Crazy Spotted  a na třetím místě skončil Milan Dolínek na Bryans Lysi Bar, ale jinak moc pěkné závody za které děkujeme Stele a Fredovi.


1.kolo Parameta poháru v Koryčanech 25.4.2009

Letošní pro nás první závody se konali v Koryčanech. Vyrazili jsme s Bounty, kterou jsme přihlásili do Trailu open, W. pleasure open a W. Horsemashipu open. Rozhodčí byla Jana Bílková. Trail se nám povedl a skončily jsme na druhém místě. Byla to pro nás opravdu velká radost, protože tuto ´disciplínu má Jitka velice ráda a v minulém roce se nám v ní moc nedařilo. Trail tedy vyhrál Vašek Orlita se Smart Lucky Mels, duhá Bounty s Jitkou a třetí Petra Poláčková na Smiling Duckl. Western Horsemanship vyhrála Blanka Slavíková s IM Not Cody Less druhá byla Petra Poláčková se Smiling Duckl  třetí Alžběta Kroumanová s Pretty Tony Jacs.a čtvrtá Bounty s Jitkou. W. pleasure open jsme jeli jen jako doplňkovou soutěž, protože víme, že koně pro pleasure zrozeného nemáme, ale porvali jsme se se specialisty a obsadily třetí místo, což byl také velký úspěch. První místo obsadila Petra Poláčková se Smiling Duckl druhé Václav Orlita na Smart Lucky Mels a třetí Jitka s Bounty. Takže jedním slovem super. Nesmím zapomenout opět poděkovat Stele a Fredovi za to co pro tento sport dělají a hlavně z jakým úsilím.


Co by jsme v letošním roce chtěli zvládnout

Tak máme tu sportovní sezónu 2009 opět za dveřmi. A samozřejmě spoustu předsevzetí a cílů, jak už ze sportovního tak soukromého a chovatelského hlediska. V první řadě bych se rád představil, protože zde pořád vystupuji v anonymitě, ale přesto se snažím u všeho podstatného být, ať už je to v dobrém, nebo ve zlém. Jmenuji se Štěpán Zukal a žiji zde na našem malém statečku. Tím se snažím hlavně vysvětlit měkké a tvrdé i a y v některých článcích. Snažíme se na všechny akce jezdit spolu, ale pořád to vysvětlovat nejde. Někdy články píše Jitka jindy já, podle toho, kdo má zrovna slinu a čas. Takže úpravami na statku Vás moc nebudeme zatěžovat – ty jsou na denním pořádku. V oblasti závodních koní jsme samozřejmě nejvíce zvědaví, jak se bude dařit našemu prvnímu odchovanci Orion Peppy Doc - jinak mu říkáme Daky. Daky  je letos tříletý valach plemene Paint horse. Rádi bychom - pokud to stupeň výcviku dovolí vyrazily okouknout nějaké závody a seznámily ho se závodním prostředím. S Dačkou a Bounty by jsme se opět chtěli kvalifikovat na MČR. S Dačkou se budem  pokoušet o novou disciplínu Superhorse, které by jsme se chtěli v budoucnu věnovat. V oblasti našeho chovu, by jsme se chtěli pokusit o další přírůstky od Bounty a Sarah. Od Sarah by jsme se už konečně rádi dočkali kobylky. Snad se to povede. To by byli naše cile, ale máme tu také nadějné jezdce, se kterými by jsme rádi absolvovali některé vybrané akce. Tak jednoho po druhém:

Bětka Bečková: Jak už jste měli možnost z těchto stránek zjistit, tak Bětka absolvovala ZZVJ a je tudiž     držitelkou jezdecké licence. Nadále se zdokonaluje se svou klisnou Vanilkou. Budete je moci sledovat na řadě veřejných tréninků a ráda by absolvovala i oficielní závody. První VT ji čeká 13.6.2009 ve Vendolí. Velice nás těší, že na výcviku Vanilky se podílí také její maminka Ivana Bečková, která se také zdokonaluje ve svých jezdeckých schopnostech. A opravdu jí to velice jde. Máme z toho velikou radost.

Laura de Luca: Jejím největším letošním cílem je se sžít s klisnou Sarah, kterou začala naplno využívat. Sarah je zkušený kůň se závodní minulostí a pomůže Lauře v dalším jezdeckém růstu. Už dnes jsou na nich vidět velké pokroky.

Jaromír Šimek: Jaromír Šimek do našich stájí přišel v únoru letošního roku se svou novou kobylkou Magical Queen plemene Appalossa. Momentálně pilně trénuje a sžívá se se svou kobylkou, jsou oba velice šikovní  a kdo ví? Možná je už letos uvidíme i na westernových kolbištích.

Míša Doležalová: Naše stálice, která je tu nejdéle se bude letos určitě účastnit všech okolních akcí. Momentálně buduje stáje pro své dva koníky. Veškeré novinky týkající se Míši a jejich koníků můžete sledovat na jejich vlastních stránkách.No cílů celkem dost. Cíle musí být, aby bylo co překonávat a čím se motivovat k další práci, Tak si popřejme hodně štěstí.


Návštěva u Swenyho a Shortyho

V měsíci dubnu jsme navštívili naše odchovance. Swenyho jsme zastihli na brněnské klinice kde byl na kastraci, která mu rozhodně na kráse neubrala. Vypadá výborně je to prostě pořád „náš“ Sweny. O dva dny později jsme se jeli podívat na Shortyho, který má nový domov v Drahanech. Se Shortyho je už dospělý kůň a my si ho pamatujeme pořád jako malé hříbátko. Oba to jsou pořád krasavci s úžasnou povahou. Jsme moc rádi, že jsme je viděli a pozdravili se  s jejich majiteli ,kteří jsou s náma pořád v kontaktu a víme o všech novinkách ,které se kolem nich dějí.


Calvera jde domů

28 února 2009 odešel Calvera  zpátky domů ke své mámě a ke svému majiteli. Ať se mu daří.


Nové webové stránky Romana a Míši

Míša Doležalová a Roman Ondroušek si společně vytvořily webové stránky  o svých koňských miláčcích. www.megmis.webnode.cz přejeme jim velkou návštěvnost a ať jsou stále aktuelní.    


Magical Queen

Dne 7. ledna 2009 k nám do stáje přišla nová kobylka Magical Queen je to appaloosa nar.3. 4. 2004 z matky Magical Art Rose , po otci Fargo Watani. Jejím majitelem je známý fotograf Jaromír Šimek  www.simekfoto.cz       


Calvera

1.ledna 2009 k nám do stáje přišel mladý hřebeček Calvera. Je to Český teplokrevník narozen 22.3.2008 z matky 15/183 Mája po otci 2772 Calanthano.Majitelem je Roman Ondroušek z Radiměře. Calvera zde bude ustájen pouze krátce a bude si s našima klukama užívat svůj volný čas.    


 Lenka má nové majitele

Dne 20. prosince 2008 jsme se rozloučili s klisnou Lenkou. Její majitelka Zuzka Vaňková na ní dlouhodobě neměla dostatek času a tak se rozhodla Lenku prodat. Ale dopadlo to výborně. Jako na zavolanou zrovna hledali  naši známí společníka ke svému koníkovi a tak má Lenka nové majitelé rodinu Janzovu. Přejeme jim hodně štěstí  a radosti.


Hubertova jízda

15. listopadu vyrazila Míša Doležalová na netradičního  Huberta na Ranč Hidalgo. Podrobnosti o Ranči Hidalgo se můžete dozvědět na www.ranchhidalgo.estranky.cz


Sweny má nové majitele

Dne 1.listopadu 2008 jsme se  rozloučili se Sweným. Jeho novými majiteli se stali Jakub Novák a Monika Petříková. Jeho další životní pouť můžete sledovat na www.sweny.wbs.cz  Přejeme jim hodně štěstí na jejich životní pouti.


ZZVJ

Dne 25 října 2008 Bětka s Vanilkou úspěšně složila zkoušky základního výcviku jezdce v Havlíčkově Brodě. Přesto že bylo počasí nevlídné, den jsme si užily a domů jsme se vrátily spokojeni. Gratulujeme.       Více o Bětce a Vanilce na www.vanora4.estranky.cz.

 


Kurz v Olšanech

O víkendu 18  a 19 října 2008 jsem se plná očekávání rozjela na kurz s Bobem Armijem na Farmu Bolka Polívky v Olšanech. Jela jsem tam s Bounty. Měla jsem tam spoustu známých a tak to bylo velmi příjemné setkání. Bohužel tréninkové metody Boba mi moc neseděly a s kurzu jsem odjížděla značně zklamaná. Bohužel ne každý kurz se vydaří. Ponaučení pro příště.


Mistrovství České Republiky WRC Horka nad Moravou  4.– 5.10.2008 

Tak jsme se konečně dočkaly. Od roku 2005 jsme se sice každý rok nominovaly na MČR WRC, ale v roce 2006 Bounty s Dačkou byly tříleté a měly málo zkušeností, v roce 2007 jsme bojovaly se zdravotními problémy, které se vyřešily týden před mistrovstvím a už nezbývalo dost času na přípravu. Letos jsme se teda konečně dočkaly. Letos jsme se opět nominovaly jak s Dačkou tak s Bounty. Zasloužily si jet obě dvě, ale nakonec jsme se rozhodli jet jen s Dačkou. Takže jsme v sobotu ráno vyrazily do Horky. Rozhodčí byla Evelina Boes z Německa.

Sobota byla věnována kvalifikacím do finálových jízd, které se konaly v neděli. Do finálových jízd postoupilo vždy prvních deset v každé disciplíně. Jako první se jela rozjížďka Western horsemanship open. Byla vypsána podle našeho názoru docela obtížná úloha, která  se nám velice povedla a postoupily jsme do finále. Jako další se jela rozjížďka v disciplíně Trail. V této disciplíně jsme ani nedoufaly v postup do finále, protože se nám v ní po celou sezónu moc nedařilo a navíc předepsaná úloha byla docela obtížná. Dačka se ale nedala zahanbit a jako by všem chtěla dokázat, ať si na ní všichni dají pozor zajela fantastickou jízdu a do finále kde se pak výsledky jízd sčítaly postoupila z druhého místa. Tím nám skončila sobota.

Neděle po příjezdu nám hned přinesla několik překvapení v podobě přeházeného programu finálových jízd. Trail který se měl jet před polednem se jel hned  v 8.00 ráno. Tyto přesuny nás pořádně rozhodily. I přes tyto menší nepříjemnosti a skvělé finálové jízdy soupeřů se nám podařilo doslova vybojovat celkové šesté místo což je pro Dačku opravdu mezi trailovými specialisty obrovský výkon. Další naše účast byla ve finále western horsemanshipu open. Tato disciplína byla pro nás velké zklamání, protože v ní měla Dačka asi největší šance na co nejlepší výsledek, prostě Dačce sedí. Ve finálové jízdě jsme si ale vypily kalich hořkosti až do dna. Celou jízdu jsme zvládly velice dobře, ale poslední obrat jsem udělala na opačnou stranu což znamenalo konec všech nadějí na dobrý výsledek. I přes tuto nepříjemnost Dačka potvrdila svoji kvalitu a super výkon za který jsme se nemusely stydět, což ocenila i většina zúčastněných. Třetí a naše poslední finále bylo ve Western pleasure junior. Tady jsme bojovaly se soupeři proti kterým se jen těžko Dačce prosazuje, ale přece jen to bylo naše druhé šesté místo, což se dá považovat taky za velmi dobrý výsledek. Takže naše první dvě stušky z MČR WRC jsou na světě a všichni z toho máme  velkou radost a obrovskou  zkušenost.


Formanský den v Borové

V neděli 19.9.2008 jsme vyrazily na Formanský den, který se jako každoročně konal v Borové u Poličky. Vyrazily jsme se zúčastnit westernových soutěží se Sarah a Aishou. Jednalo se o akci věnovanou hlavně chladnokrevným koním, kteří soutěžily v orbě, v tahu, v zápřeži. Při této příležitosti jsme viděly sedmou kavalerii a nádherné spřežení frisáků v kočáře. Westernovou soutěž představovala soutěž Pole bending. Zúčastnilo se jí 32 jezdců a nám se podařilo obsadit první dvě místa. Míša Doležalová s Aishou skončila na prvním místě a Jitka Mlčochová se Sarah na druhém místě. Míša se ještě zúčastnila dostihu teplokrevníků a skončila na 6. místě. Celý den jen poznamenalo deštivé a chladné počasí, ale jinak pěkně prožitý den.


Bounty Allround champion Steelcom Trophy v Černé Vodě 

Závody v Černé Vodě nás už oslovily v loňském roce. Přádají se v nádherném prostředí Jeseníků a zatím zde vládla i super nálada mezi soutěžícími. Vlastně to bylo i letos super přátelské setkání s přáteli ze stejné branže zakončené závody -  prostě super. Letos se závody konaly v sobotu  23.8.2008 a vyrazily jsme na ně s Bounty. Přihlásily jsme se do soutěží W. pleasure junior, w. horsemanship open a Ttail open. Tento den byl pro Bounty vyvrcholením její letošní sezóny a  vzhledem k tomu jsme se na tento den připravovaly necelé dva měsíce a byly jsme zvědaví, jak tuto přípravu zúročí. Bounty se snad na tento den těšila a pracovala naprosto tak jak jsme si to představovaly. Ve western plesure junior  se umístila na prvním místě kde nám dala jasně najevo, že je dnes naprosto v klidu a pohodě, hned v další disciplíně western horsemanship svoje umístění zopakovala a my jsme jen čekaly jestli přes obědovou pauzu Bounty svůj klid neztratí a neztratila vyhrála i ve velmi obtížném Trailu. Tento výsledek přinesl Bounty zisk 7 bodů v součtu celého dne do Championátu o Steelcom trophy a to bylo nejvíc, takže získala i ocenění Allround champion Steelcom trophy pro rok 2008. Prostě nádherný den.


Finále  Wooden Trophy a naše první dřevěná soška

 V neděli 3.8.2008 jsme vyrazily s Dačkou na finále Wooden Trophy do Rožnova pod Radhoštěm. Do tohoto finále jsme se kvalifikovaly z prvních dvou kol, ve všech disciplínách, kterých se účastníme, tedy v trailu, w. pleasure junior a w. horsemanship. Ve finále se disciplíny w.pleasure a w horsemanship nedělí na žádné třídy, ale závodí se ve sloučené kategorii. Rozhodčí celého finále byla paní Sylvia Katschker, tak jsme byly velice zvědaví jak nás ohodnotí. V trailu i western pleasure jsme se umístily na 9. místě. Ve western pleasure jsme sice čekali lepší umístění, protože Dačce se pleasure celkem povedl. I přes celkové 9 místo jsme s výkonem byly velice spokojeni. Western horsemanship se nám s Dačkou ale velice povedl a vynahradil nám pocit z celého dne. Dačka šla naprosto perfektně a celou úlohu zajela naprosto bez chybičky a podařilo se nám v této soutěži vyhrát a odvést si domů Dřevěnou sošku Wooden trophy. S Dačkou by jsme ještě chtěly letos zkusit Mistrovství republiky, ale opravdu jen na zkušenou.


Naše první účast na Quarter horse show

V neděli 15.6.2008 jsme se jely účastnit s Dačkou naší první quarter horse show, která se konala na ranči Nová Amerika u Jaroměře. Rozhodly jsme se pro tyto závody hlavně z důvodu účasti zahraničních rozhodčí. Tyto závody rozhodovali dva rozhodčí paní Ruth Ellen z Texasu (USA) a pan  Jan Boogaerts (Belgie). Jako první se jela disciplína trail která se nám povedla a zajely jsme druhé a třetí místo. Následně jsme startovaly v disciplíně w. horsemanship, kde jsme už tak nebyly spokojeni a obsadily jsme šesté a páté místo. Naší poslední disciplínou ve které jsme soutěžily byl w. pleasure. Ten nás velice potěšil. Vybojovaly jsme druhé a páté místo. S tímto umístěním jsme vůbec nepočítaly, protože jsme nastupovaly proti specialistům na tuto disciplínu a příliš šancí jsme si opravdu nedávaly. Dačce ale závod po lehčím opracování prostě sedl. Za čtrnáct dnů nás čeká s Dačkou 2.kolo Wooden Trophy a s Bounty pravděpodobně vyrazíme do Borové u Chvalšin.


Závody v Borové u Chvalšin  31.5.2008

31.5.2008 se konaly závody typu B v Borové u Chvalšin. Na tyto závody jsme se přes velkou vzdálenost rozhodly vyrazit pro velmi krásné prostředí ve kterém se Borová nachází. Prostě na Šumavě je opravdu krásně. Závody se konaly na venkovním kolbišti a s Bounty jsme sem přijely soutěžit v disciplínách Trail, W. Horsemanship amatér a W. pleasure junion. První se jel trail. Ten nám udělal největší radost, protože byl opravdu hodně těžký a zároveň se nám podařilo zlomit prokletí na cvalových kavaletech, které nás poslední dobou pronásledovalo a se ziskem 62,5 bodu jsme se umístily na čtvrtém místě. Potom jsme zažily trochu zklamání. I když se nám podařilo v disciplíně western horsemanship zajet velice pěknou úlohu, byly jsme hodnocení na sedmém místě ( jen nás mrzí, že jsme se nedozvěděly kde byly chyby ani od rozhodčích).  V disciplíně western pleasure junior jsme už po dlouhém krásném dni byly obě dost unavené, ale přesto jsme zajely velice dobrý závod a umístily jsme se na pátém místě. Domů jsme se vrátily až velmi pozdě ale spokojeni. Děkujem pořadatelům za velmi pěkně strávený den.


1. kolo Wooden Trophy v Rožnově pod Radhoštěm

V sobotu 24.5.2008 jsme vyrazily s Dačkou  na 1. kolo Wooden trophy do Rožnova pod Radhoštěm. Jednalo se o první letošní závody typu  A. Chtěly jsme se zúčastnit v disciplínách Western horsemanship jak amatér tak open, w. pleasure junior a naši oblíbenou disciplínu Trail. Po brzkém stávání a příjezdu do Rožnova jsme byly nemile překvapeni časovým posunem dopředu o hodinu o kterém nás nikdo dopředu neinformoval což nás donutilo ke škrtnutí s disciplíny w. horsemanship open. Nutno podotknout, že taková překvapení se už v Rožnově stávají pravidlem, takže s tím asi budeme pro příště muset počítat. Další disciplína byla western horsemanship amatér, kde jsme udělaly jednu chybku, ale přesto jsme vybojovaly čtvrté místo. Ve western pleasure junior jsme už byly dá se říci v pohodě a umístily jsme se na druhém místě. Trail se nám podařilo zajet moc pěkně s jednou, ale podstatnou chybou na cvalových kavaletech, která nás stála umístění. Přes tu naši osudovou chybu jsme se umístily ve velké konkurenci  na sedmém místě což nás potěšilo.


Westernové závody Koryčany 10.5.2008 

Tak na  závody v Koryčanech jezdím vždycky moc ráda pro jejich jedinečnou rodinnou atmosféru. Myslím že to tak cítí většina soutěžících, protože rok od roku na tyto tradiční závody přijíždí více a více sportovních dvojic. S Bounty jsme sem přijely soutěžit v disciplíně trail a poprvé závodit na pákovém udidle na jedné ruce v disciplínách w. pleasure junior a horsemanship. V trailu se nám moc nevedlo, docela mě to mrzí, protože je to moje nejoblíbenější disciplína, ale nedá se nic dělat.  Za to v další disciplíně western pleasure junior jsme se už umístily a to na čtvrtém místě což jsme nečekaly a velice nás to potěšilo. V naší poslední disciplíně což byl western horsemanship amatér jsme ve velké konkurenci a nutno podotknout, že na letošní nejtěžší horsemanshipové úloze s Bounty zabojovaly a vybojovaly moc pěkné druhé místo. Děkujeme Stele a Fredovi z Hipocentra Koryčany za vřelé přijetí a příjemně strávený den. Další naše závodní pouť povede do Rožnova pod Radhoštěm na seriál WOODEN TROPHY, kam vyrazíme s Dačkou.


První kvalifikace na MČR v Horce nad Moravou 

Dne 1.5.2008 jsme se vydaly na závody v Horce nad Moravou. Podle plánu jsme jely s Dačkou a chtěly jsme absolvovat disciplíny Trail, western horsemanship a pleasure. První se jel Trail a v něm jsme zažily první letošní velké zklamání, prostě se nám nepovedl a neumístily jsme se. Jako druhá disciplína se jel western horsemanship a tam už jsme si spravily chuť a umístily jsme se na druhém místě. Jako třetí se jela disciplína pleasure. Letos poprvé se disciplína pleasure dělí na mladé a starší koně. My jsme jeli s Dačkou pleasure (junior) pro mladé koně do 6 let stáří a tuto disciplínu se nám podařilo po velmi pěkném výkonu vyhrát. Takže po nevydařeném začátku jsme nakonec odjížděly velice spokojeni.


Sarah se narodil opět strakatý kluk

Dne 21.4.2008 v 6.00 se v našich stájích narodil klisně Sarah hřebeček po hřebci Mg Doc Joe Chex. Je to už třetí potomek, který se Sarah  po tomto hřebci narodil. Dostal jméno Sherly a ani on nezůstal svým zbarvením pozadu a krásně se nám vybarvil. Přejeme mu do života hodně zdraví a úspěchů.


Druhá letošní závodní prověrka

V sobotu 12.4.2008 jsme se vydaly na letos druhé závody typu C do Hostěrádek. Pořádala je sekce juju Brno. Původně jsme chtěly jet s klisnou Countess Bounty, ale potom jsme se rozhodly vzít klisnu NA Smart doc Dutch. Soutěžily jsme v disciplínách trail , pleasure a horsemanship. Opět se jel první trail v kterém jsme zvítězily. Poté se jel pleasure kde jsme Dačku poprvé vyzkoušely na pákovém udidle a skončily jsme na druhém místě. Jako poslední disciplína se jel horsemanship ve kterém se nám podařilo také zvítězit. Večer jsme odjížděli sice unaveni, ale s velice dobrým pocitem. Tyto závody jsme brali jako prověrku obou koní před složitějšími závody, které nás teď čekají v Horce nad Moravou, kde by jsme chtěly startovat  s Dačkou a v Koryčanech na které se chystá Bounty.

 


První letošní závody

V sobotu 5.4.2008 se v Horce nad Moravou konaly první letošní westernové závody. Pořádaly je holky ze sekce Brooken Leg. Byly to závody typu C a D. My jsme startovaly v oficiálních C závodech, s naší klisnou Countess Bounty. Soutěžily jsme v disciplínách Trail a Horsemanship. První se jel horsemanship, kde jsme skončily na druhém místě a v trailu jsme zvítězily se skóre 71,5 bodu. Na začátek sezony to byl velice pěkný výsledek. Za zorganizování těchto závodů patří holkám ze sekce Broken Leg velký dík a reportáž i s velkou fotogalerií můžete sledovat na www stránkách Ranche Broken Leg.

 


Nový přírůstek do naší stáje

Dne 15.3.2008 ve dvě hodiny a patnáct minut přivedla Sydney na svět hřebečka, který dostal jméno Stanley. Gratulujeme novopečené mamince a taky majitelce Míši Doležalové. Přinášíme pár foteček z prvního Stenleyho dne.


Shorty a jeho nová parťačka

Dne 7.3.2008 opustil náš Shorty své rodné hnízdečko a rozjel se do světa se svou novou majitelkou Hanou Mezuliánkovou. Další jeho životní osudy můžete sledovat na webu Ranch Iron Horse.  Přejeme jim oběma hodně štěstí. Shortymu jsme připravili společně s našim web masterem krátký klip z jeho života u nás, který si můžete prohlédnout zde (*.wmv) nebo na serveru Stream.cz

 


Upozornění pro účastníky únorové akce "Děti a koně", aby navštívili naši fotogalerii.


Navrhněte jméno pro budoucí hříbátko nebo klisničku naší Sydney, zapište ho do "Návštěvní knihy" v záložce "Kontakt"  a současně se zapojte do nové ankety !!!


Kurz s Veronikou Cejpovou

          Ve dnech 9.-10.2.2008 jsem se s Bounty vydala na westernový kurz s Veronikou Cejpovou. Pořadatelé byly holky ze sekce Ranch Broken Leg. Kurz se konal na Lovecké chatě v Horce nad Moravou u Olomouce. Věnovaly jsme se hlavně základním prvkům, jako je rozhýbání koně, překroky, ustupování, spiny, přeskoky a okrajové základy Trailu. Celý článek si můžete přečíst na www.ranchbrokenleg.wbs.cz. Byla výborná atmosféra sešlo se pár fajn lidí a víkend jsme si vyloženě užívaly. Největší dík patří holkám s Brokenleg týmu za výborně zorganizování a samozřejmě Veronice za cenné rady.


Děti a koně

             Každé první pondělí v měsíci mají děti možnost navštívit naše stáje a strávit tak u koní příjemné odpoledne. Pro zájemce začínáme 7.1.2008 v 15 hodin. Začneme prohlídkou stájí, seznámíme se s koňmi a všeho co k nim náleží. Dostane se samozřejmě i k ježdění na koni. Doufáme že tyhle chvilky strávené u koní Vám pomůžou k získání všeobecného přehledu o koních a ježdění na nich. Účastnit se můžou děti v každém věku. Účast je zdarma.

Budeme se těšit.


Trénink s Alvwinem R. Boudym 

            Po krátkém odpočinku po závodní sezoně jsme se s Bounty účastnily v měsíci říjnu dvou tréninkových víkendů pod tímto trenérem. Boudy pochází z Mexika nyní už několik let žije a trénuje koně v Německu. Kurz se konal na Q ranči v Bezděkově u Jihlavy. Kde Boudy nějakou dobu připravuje koně a rozhodl se s námi podělit o jeho zkušenosti. Trénink byl hodně všeobecný, my s Bounty jsme se zaměřily hlavně na kontrolu rychlosti. A s výsledkem jsme moc spokojeni. S Boudym se velice dobře spolupracovalo, byl velice příjemný a ochotný nám odpovídat na všechny dotazy i mimo tréninkové hodiny. Bounty byla od Boudyho velice dobře ohodnocená a já doufám, že se s tímto milým trenérem ještě potkám a budu mít možnost se něčemu novému přiučit.


Galerie 2007 doplněna o nové podzimní fotografie.

Zde.


Ukončení závodní sezóny

Letos jsme se westernových soutěží konaných pod hlavičkou WRC účastnily se dvěma čtyřletými kobylkami quarter horse NA Smart doc Dutch ( Dačka) a Countess Bounty (Bounty). Na začátku sezóny jsme měly za cíl účastnit se pouze maximálně kvalifikačních závodů typu „B“ jenže výkonnost obou nás mile překvapila. Dačka zvládla první část sezóny nad naše očekávání s výbornými výsledky, které gradovaly na Wooden Trophy v Rožnově, ale její výkonnost přibrzdilo zranění, které naštěstí pominulo a svitla naděje stihnout i mistrovství republiky. Po zahájení přípravy na mistrovství jsme ale usoudily, že přece jenom je to krátká doba na přípravu a že není kam spěchat. Bounty po celou dobu sezóny potvrzovala vyrovnané výkony které se neustále  zlepšovaly a vyvrcholily na kvalifikačních závodech na MČR v Černé Vodě a na Nové Americe, kde zvládala opravdu těžké úlohy. Na základě těchto výsledků se nám obě kobylky kvalifikovaly na MČR, což považujeme za velký úspěch. Účast na MČR jsme u obou holek řádně zvažovaly, ale usoudily jsme že jsou ještě mladé a na takové závody mají ještě dost času.  Takže si teď užívají zasloužené dovolené a už se těšíme na další sezónu.


Formanský den v Borové u Poličky 23.9.2007 

Na pozvání našeho dvorního kováře pana Mlynáře jsme navštívili Formanský den v Borové. Naši stáj jsme reprezentovali s klisnou Sarah s jejím letošním potomkem Swenym. Nejprve proběhla přehlídka hříbat, kde se Sweny náležitě předvedl a choval se velice ukázněně. A to nejen na přehlídce, ale také po celý den. Poprvé absolvoval převoz a vůbec takovou akci plnou lidí a koní. Tady se projevil jeho výborný charakter pohodáře. A my jsme na něj náležitě hrdi. Ale Sarah také nezůstala pozadu. Ve westernové disciplíně, která zde byla vypsána obsadila 1. místo a tím nám připomněla, že i když teď působí hlavně v chovu, neměli bychom zapomínat na její kvality, které v sobě bezesporu má. Formanský den jsme si s koníky náležitě užili. Potkali jsme spoustu známých a viděli jsme jak si zkušení formani vedou ve spřežení v kládě či orbě. Doufáme že příští rok se budeme moci na tuto akci opět vrátit. A koním patří velký dík za poctivou prezentaci naší stáje. Fotogalerie na domovských stránkách Elišky Šmídové.


Závody Nová Amerika 15.9.2007 

Do tohoto areálu zvučného jména jsme vyrazily vůbec poprvé - plni očekávání. Konaly se zde letos poslední kvalifikační závody na MČR. Areal je opravdu velice dobře zařízený pro konání takových akcí. Pro nás ale poněkud řekla bych bez duše.  Jelikož tyhle závody byli poslední před MČR rozhodčí  vypsali opravdu docela těžké úlohy. V Trailu jsme obsadily 3.místo, které nás moc těší, protože Trail byl opravdu náročný. V horsemanshipu jsme byly s Bounty osmí, ale přesto jsem byla s jejím výkonem velice spokojena. Tyto letos pro nás poslední závody na nás zanechaly smíšené pocity. Doufáme, že až se sem příště opět vrátíme tak názor změníme.


Bezměrov 1.9.2007 

Už od roku 2002 se pořádají west. závody v Bezměrově u Kroměříže. Každoročně tyto závody navštěvujeme a velice rádi se tam vracíme pro skvělou atmosféru. Ani letos jsme nemohly chybět. Vyrazily jsme s Bounty a soutěžily jak jinak než v disciplíně Trail. Získaly jsme první místo, které nás o to víc těší, že už je to čtvrté prvenství v Trailu v Bezměrově. Poprvé se mi zde podařilo zvítězit s klisnou Sarah v roce 2003. V roce 2004 jsme chyběly, ale hned v roce 2005  jsme opět vybojovaly se Sarah prvenství. V roce 2006 jsme poprvé vybojovaly první místo s Bounty a letos se nám to podařilo znovu. Pořadatel Pepa Večerka nás vždy potěší krásnými originálními trofejemi, které zdobí naši domácnost. Tak doufám,že příští rok se do Bezměrova opět vrátíme a zkusíme obhájit prvenství v disciplíně Trail. A když ne? Tak se nic neděje, posedíme s kamarády a užijeme si krásného dne.


Steelcom Trophy Černá Voda 

Dne 25.8.2007 jsme vyrazily na „B“ závody do Černé Vody. Jely jsme do pro nás neznámého prostředí, v kterém jsme ještě nezávodily. Překvapilo nás příjemné horské prostředí, moc pěkné kolbiště a super přátelská nálada. Opět jsme startovaly v disciplínách Trail a Horsemanship s Bounty. Jako první jsme jely Horsemanship, kde se nám moc nedařilo, ale i tak jsme se umístily na šestém místě. V polední přestávce jsme všichni čerpaly energii z horského prostředí. Poté jsme absolvovaly disciplínu Trail, kde šla Bounty  výborně. V trailu jsme obsadily krásné třetí místo, kde nás jen špatné navedení na jednu z překážek stálo ještě lepší umístění. V Černé Vodě byla velice přátelská nálada, která už se na „B“ závodech málo kdy vidí a určitě se sem rádi budeme vracet.

Další fotografie viz. "Výsledky".

_____________________________________________________________________________

Bounty v Jankovicích 

Dne 11.8.2007 jsme absolvovaly závody v Jankovicích u Holešova. Tyto závody se konají každoročně a mají dlouholetou tradici s vysokou účastí jezdců i diváků. Panuje tam vždy dobrá nálada, proto se tam vždy rádi vracíme. My jsme na závody vyrazily s klisnou Countess Bounty a startovaly jsme v soutěži Trail, ve které byla vysoká účast startujících. V soutěži byly použity dvě překážky, na které jsme nebyly připraveni. Jednou z nich byla houpací lávka a druhá překážka byl skok přes kavaletu o výšce 50 cm. Obě tyto překážky Bounty hravě zvládla a vybojovala tak 1. místo. Na druhém místě se umístila naše kamarádka Hanka Dostálová s Devonem. S výsledkem i průběhem závodu jsme byly velice spokojeni.

Další fotografie viz. "Výsledky".

_______________________________________________________________________________________

Horsemanship Clinic Svojetice 2007 

   Ve dnech 24.-27.7.2007 jsme se zúčastnili s naší kobylkou Countess Bounty semináře Horsemanship Clinic na Ranči El Paso ve Svojeticích u Prahy.
   Jedná se o akci, kterou pořádá CZQHA. Do Česka přicestovalo šest trenérů z New Mexiko State University, kteří se nám po čtyři dny plně věnovali. První den proběhla krátká horsemanshipová úloha, podle které jsme byli zařazeni do skupin. Já s Bounty jsem byla zařazena do první skupiny k trenéru Joby Ray Prist ( Jobymu).
   Dohromady jsme absolvovali čtrnáct hodin v sedle pod vedením Jobyho. V tréninku jsme se dostali od základů až po spiny, sidepassy, přeskoky a dostali jsme i mnoho dalších informací. V teoretických hodinách jsme se věnovali uzlování, lasování,  zkoušeli jsme i práci s kůží. Vyslechli jsme si přednášky o sedlech, uždění, hodnocení exteriérů koní, hodnocení závodů a trenéři nám ochotně odpovídali na všechny dotazy které jsme jim podávali.
   Tento seminář byl velice poučný a trenéři velmi příjemní.
   Poslední den, který se nesl tak trochu v závodní a zároveň rozlučkové atmosféře, dokázal naši skupinu semknout tak, že jsme se dokázali velice dobře připravit na poslední horsemanshipovou úlohu jako pravý JOBY TEAM. Šátky, které jsme dostali od Jobyho jako památku na Mexiko jsme uvázali koním na hlavu a na zádě koní jsme napsali JOBY TEAM a vjeli jsme na kolbiště. Joby byl myslím velice příjemně překvapen. Horsemanshipovou úlohu jsme všichni zajeli myslím velice korektně a fandily jsme si navzájem. Bounty vybojovala krásné první místo.
   Poté jsme se ještě všichni společně vyfotili rozloučili a vyrazili domů. Tento kurz na mně zanechal velký dojem, jak ze strany připravenosti a odbornosti trenérů, tak s perfektní atmosféry v našem JOBY TEAMU.

Kliknutím na obrázek se zobrazí další fotografie